מחשבון משכנתא של דיסקונט יכול לסייע לכל מי שנמצא בדרך למשכנתא חדשה או רוצה לנהל טוב יותר את המשכנתא הקיימת. אל תשברו את הראש על מספרים ונוסחאות, בעזרת המחשבון תוכלו להשוות בין אפשרויות ההלוואה השונות.

מתכננים לקחת משכנתא?

לקיחת משכנתא היא אחד המהלכים הקריטיים ביותר. אחרי הכול, הלוואת משכנתא היא, ככל הנראה, אחת ההחלטות הכלכליות החשובות ביותר שתעשו בחייכם. לכן, כדאי מאוד שתגיעו אליה מוכנים ומלווים בכל המספרים והחישובים, שיעזרו לכם לגבש החלטה מושכלת. 
מחשבון משכנתא של דיסקונט יעזור לכם עם החישובים האלו בקלות ובמהירות, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם לוקחים את המשכנתא המשתלמת ביותר.

מה זה בדיוק מחשבון משכנתא?

מחשבון משכנתא הוא כלי שיסייע לכם לקבל הערכה לגבי עלויות המשכנתא, בהתאם לנתונים שתמלאו. בנוסף, הוא יאפשר לכם לבצע סימולציות לתמהילי משכנתא שונים לפי: מסלולי ההלוואה, סכום, תקופה וריבית.
השימוש במחשבון פשוט – מגדירים את תקופת ההלוואה, מסלול המשכנתא, גובה המשכנתא, אחוז הריבית ומקבלים את המידע הדרוש.

 

לחישוב החזר משכנתא >

 

אילו נתונים המחשבון יכול לספק?

כשיוצאים למסע חיפושים אחר נכס, השאלה הראשונה שקופצת לנו בראש היא "איזו הלוואת משכנתא אנחנו יכולים להרשות לעצמנו?"
בעזרת המחשבון, תוכלו להשוות בין אפשרויות ההלוואה השונות, על ידי הזנה של מספר מסלולי משכנתא והזנת ערכים באופן עצמאי (כמו גובה המשכנתא, ריביות שונות ותקופות הלוואה שונות). כך תוכלו לראות את ההשלכות, של כל אפשרות שבחרתם, על תשלומי המשכנתא החודשיים ועל עלות ההלוואה הכוללת.

הסימולטור כולל פירוט של מרכיבים כמו: סכום ההחזר החודשי הראשון, סכום ההחזר החודשי הגבוה ביותר וסך כל הסכום הצפוי שישולם עד לסוף תקופת ההלוואה (על פי תחזיות בנק ישראל), הריבית הכוללת וכד'.  

חשוב לזכור: המחשבון כולל בתוכו חישוב של תחזיות, כפי שמפרסם בנק ישראל, מעת לעת, עם צפי לעליה או ירידה של הריבית ושל מדד המחירים לצרכן. לכן, תוצאת החישוב כוללת תחזית, שיכולה להשתנות לפי תנאי השוק. 

מהם הפרמטרים שמשפיעים על גובה ההחזר החודשי?

שימו לב שאתם מגדירים את כל הפרמטרים האפשריים ומתאימים את המסלול הנכון, בהתאם לאפשרויות החישוב שהמחשבון מציע. 
שימוש נכון במחשבון משכנתא יזכה אתכם בקלפי מיקוח טובים יותר מול הבנקים וישאיר אתכם עם היד על הדופק, בכל הנוגע להחזר המשכנתא החודשי.
 

על מנת להשתמש בצורה נכונה במחשבון המשכנתא כדאי לזכור:

• לשקלל את גובה החזר המשכנתא החודשי, גם במצב היפותטי שבו ריביות המשכנתא נמצאות בעלייה.
• לבצע סימולציות לתמהילי משכנתא שונים לפי: ריבית הפריים, ריבית משתנה פעם ב-5 שנים צמודה ולא צמודה, קבועה צמודה ולא צמודה, 
• להשתמש במחשבון לחישוב הלוואה לפי תקופה ולוחות סילוקין שונים.
• לא לשכוח לקחת בחשבון שבנוסף לסכום הרכישה, יש גם הוצאות נלוות למשכנתא (מס רכישה, עלות שמאי, אגרות רישום בטאבו, עלות ביטוח מבנה וחיים, עלות נוטריון וכד'). 

לתשומת ליבכם:

  • אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
  • המידע האמור הינו מידע כללי ואינו מחליף ייעוץ אישי ופרטני.
  • המידע האמור עשוי להשתנות בהתאם לשינויים ברגולציה ובמדיניות הבנק, כפי שמתעדכנת מעת לעת.
  • המחשבון מיועד להמחשה בלבד ואין במידע המוצג כדי להוות התחייבות כלשהי מצד הבנק.
  • לקריאת הבהרות ותנאי השימוש המלאים >>