כשהריבית נמוכה כל כך, שוק הנדל"ן הפך להשקעה אטרקטיבית. אך לפני שעושים את הצעד חשוב להכיר את ההגבלות שחלות על משכנתא לרכישת דירה להשקעה.

 

רוכשים דירה להשקעה?
כך תקחו משכנתא

כשאנחנו חושבים על השקעה פיננסית, רכישת דירה נחשבת כאחת האפשרויות הכי אטרקטיבית שיש. בכלל, נדל"ן נחשב להשקעה מאוד פופולארית בגלל פוטנציאל נאה של תשואה שהשקעה כזו יכולה להניב.

ישנן סיבות נוספות שבגללן זו נחשבת להשקעה טובה: בשנים האחרונות שוק הדיור מאוד יציב ולא רק זה, כשהריבית נמוכה כל כך, הרבה אנשים מחפשים אפיקי השקעה מניבים יותר. לאופציה הזו יש יתרון גדול כאפיק להשקעה גם לטווח הארוך וגם לקצר: השכרת הנכס לטווח הארוך והכנסה מדמי שכירות חודשיים, או רכישה ומכירה בטווח קצר.

אז מאיפה כדאי להתחיל?

קודם כל, כדאי לשאול את עצמנו כמה שאלות: האם יש בבעלותנו כבר דירה, יש עליה משכנתא או לא, איזו דירה נוספת כדאי לקנות ובכמה כסף וגם איזה מיסים יחולו על העסקה ובאיזה גובה, ועוד...

כמה דברים שחשוב לדעת

בשנים האחרונות מחירי הדירות לרכישה עולים וגם דמי השכירות נוסקים. בעקבות מצב השוק, הוחלט להחיל הגבלות על לקיחת משכנתא ללווים המבקשים לרכוש דירה נוספת להשקעה. כלומר, עבור רכישת דירה נוספת על דירה/דירות קיימות (דירה להשקעה) המימון שאפשר לבקש יהיה עד 50% משווי הדירה הנוספת.

בגלל זה צריך לקחת את המשכנתא הנוספת בצורה מושכלת ומחושבת. תזכרו שמדובר בדירה להשקעה וצריך לוודא שהעסקה הזו תהיה באמת משתלמת עבורכם. בחישוב פשוט: אם למשל מחיר הדירה המוצע הוא 1,000,000 ₪, אפשר לקחת משכנתא בגובה 500,000 ₪ בלבד.

מעבר לזה, אין באמת הבדל בין המשכנתא הנוספת למשכנתא הראשונה שלקחתם מהבנק.

חשוב לדעת, כשרוכשים דירה להשקעה, מס הרכישה גבוה יותר וצריך להתחשב גם במרכיב הזה כששוקלים האם ההשקעה כדאית.

 

הבהרות משפטיות
  • אי-עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
  • מתן ההלוואה בכפוף לשיקול דעת הבנק.
  • המידע האמור הינו מידע כללי ואינו מחליף ייעוץ אישי ופרטני.
  • המידע האמור עשוי להשתנות בהתאם לשינויים שיחולו ברגולציה ו/או במדיניות הבנק.         
  • חלק מהקישורים בעמוד מובילים לאתרים חיצוניים שאינם באחריות הבנק.